Sarımsak için alerji uyarısı

Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, sarımsak alerjisi olduğunda soğan, pırasa, kuşkonmaz gibi diğer besinlere alerjik bulgular ortaya çıkabileceğini ifade etti.
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Bölümü’nden...

Her astım atağı akciğeri vurabilir

Her astım atağı akciğeri vurabilir; Medipol Mega Üniversite Hastanesi Çocuk Alerji Bölümü'nden Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu: "Astımlı hastaların hekim kontrolü dışında ilaçlarını bırakması, şikayetlerinin artmasına ve çok ciddi astım atağına sebep olabilir"

Yeni geliştirilen moleküler alerji testiyle tüm alerjilerinizi keşfedin​

Medipol Hastanesi Doç.Dr.Hikmet Tekin Nacaroğlu,”Artık tek bir testle kişinin tüm alerjileri kapsamlı bir şekilde ortaya çıkıyor.Moleküler alerji testi çapraz reaksiyona neden olan maddeleri de ortadan kaldırarak doğru alerji testi sağlıyor” dedi

Medipol Mega Üniversite Hastanesi muz alerjisine dikkati çekti

Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, “Muz alımına bağlı alerjik reaksiyon, çok sık rastlanmayan bir besin alerjisi olmakla birlikte ciddi semptomlara neden olabilir” dedi

Ev tozu akarlarına karşı “vakumlu süpürge” uyarısı

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Alerji ve İmmünoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, “Kış döneminde artan hem ev içi sıcaklık hem de nem nedeniyle ev tozu akarları için çok uygun bir ortam oluşur” dedi.